COLOMBIA

(1) Púť do Santiaga: Príprava


Ľudia sa vydávajú na púte z rôznych dôvodov. Niektorí ako ja si myslia, že je to vcelku sranda prejsť pár stoviek až tisíc kilometrov peši v polovici najhorúcejšieho leta. Tiež si myslím, že púť je ako vcítenie sa do kože slimáka. Človek kráča pomaly a nesie so sebou svoj domček. Ak by aj chcel chodiť rýchlejšie, nedá sa to. Aj naložený nákladiak len ťažko prekročí povolenú rýchlosť.

Po hodinách strávených na internete bolo rozhodnuté: Camino de Santiago – púť, po ktorej ročne prejde veľké stádo ľudí z rôznych končín Európy (i sveta???). Púť do mesta Santiago de Compostela k ostatkom svätého pútnika Jakuba ( upozornenie: púť nemusí byť len z náboženských dôvodov! Púť môžeme považovať aj za ďalšiu možnosť aktívnej dovolenky)

Trasa: Camino del Norte (popri pobreží v občasným výhľadom na Kantábrijské more a s tajným dúfaním, že výjde čas na oddych a ničnerobenie pri mori)

Východiskový bod: Santander (lebo aj tam lietajú nízkonákladovky, vďaka vám nadpozemské sily za tento luxus pre nás nie horných 10 000)

Dĺžka trasy: 500 km (rekordne veľa pri predstave, že by sme to mali zvládnuť za 10 dní, už teraz pripúšťam, že časť je potrebné ísť iným dopravným prostriedkom ako nohami)

To, čo mi vyskočilo v google maps mi až hrôzu naháňa. Z bodu A do bodu B je naozaj riadny kus cesty, cesticko veliké.

 

Ubytovanie: v ubytovniach pre pútnikov, ktoré sú vraj každých 20 kilometrov po ceste, ceny údajne prijateľné ( v priemere od 5 do 20 eur, záleží od ubytovne, v tomto momente je naozaj potrebné buď kúpiť knihu lebo z palca si tie nocľahy počas cesty len tak nevycucám)

Výstroj: čo najmenšia, lebo to čo si zbalím si aj celú cestu ponesiem. Múdri ľudia radia, že batoh by mal mať max. 10 kg ( málo vecí a praktické)

Čo znamená málo vecí a praktické?  -> spacák (odporúča sa i karimatka, ja neberiem, nemám ju kde dať), max. 3 tričká, dlhé gate, krátke gate, pršiplášť, bunda / mikina, minimum spodného prádla a ponožiek (všetko sa dá preprať), ochranná pokrievka hlavy      (rozumej čiapka, širák, šiltovka atď), malá lyžička (na jedenie jogurtov), nožíček (na ochranu   a na prežitie v pustatine), krém na opaľovanie! (rakovina kože je zákerná), mini lekárničku  (náplaste, paralen, niečo od žalúdka a možno aj B-komplex- chráni pred slnkom) a hlavne POHODLNÉ TOPÁNKY (ja beriem moje dlhoročné Garmont treky otestované v slovenských horách + najpohodlnejšie sandále Pointed, ktoré by som počas leta najradšej nosila 24/ 7 a možno aj celoročne 365 dní)

+ foťák, zápisník, dobrá nálada a odhodlanie

BUEN CAMINO PEREGRINO, púť sa môže začať!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s