Španielsko

(4) Púť do Santiaga: Prvých 41 kilometrov v nohách


(Santander- Mogro- Requejada- Queveda -> cca 41 km, čas od 9:30 do 19:30 SEČ )

V tých bohom zabudnutých dedinách nie je nikoho, len zúrivé psy štekajúce na nás hladom a slnkom bičovaných pocestných. Oko už nerozoznáva žlté šípky smerujúce do Santiaga, oko chce byť pohladené pohľadom na tanier plný jedla.

Pri jednom z domov sa mihne staršia pani. Odchytíme si ju ako krotitelia duchov. Nepustíme ju, kým neprezradí, kde môžeme upokojiť žalúdky. Smeruje nás do ďalšej dediny, tam sa určite najeme, tam je reštaurácia.

Po 6 hodín chodenia je slovo reštaurácia tak zázračné, že mi až vyhŕknu slzy na okraj očnej buľvy. V rámci zachovania rozpočtu je však reštaurácia luxus, ale nám nezostáva iné východisko (potraviny sme po ceste nenašli a ak by sme aj našli je dosť nepravdepodobné, že by boli počas siesty otvorené).

Usadili sme sa do tieňa stromu v dostatočnej vzdialenosti od iných obedujúcich a vyzuli sme sa. Niet asi krajšieho pocitu ako dať nohám pocit slobody. Za malinkú hrsť hranoliek, 2 volské oká, klobásku, jamón a 2 coca coly platíme takmer 17€. S nostalgiou spomínam na slovenské denné menu do 4€.

Na prvý pohľad oddýchnutí kráčame ďalej. Ostáva nám prejsť ešte jednu dedinu a sme na mieste s prvou pútnickou ubytovňou, dedina Requejada. Tú však nevieme nájsť a preto sa rozhodneme pokračovať do ďalšej nachádzajúcej sa v Quevede. Domáci posedávajúci pred barom vravia, že do Quevedy je to len zo 3 kilometre, iní tvrdia, že sú to kilometre 4.

A nakoniec to nebolo ani 3 ani 4, možno takých 6 až 7.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s