Maroko

Nechceme byť odsúdení za cestovateľskú ignoráciu


Zo španielskej Sevilly je bližšie do Maroka ako do Madridu. To treba využiť, povedali sme si, exotika nás čaká priamo za rohom. Bol január 2010 a my sme mali pred sebou posledný mesiac Erazmus života. Ceny leteniek boli v tom čase neuveriteľne nízke a skúškové obdobie takmer za nami. Mali sme pocit, že ak tam nepôjdeme, mohli by sme byť odsúdení za nehoráznu cestovateľskú ignoráciu. Byť tak blízko Maroka a nevstúpiť na jeho pôdu sa jednoznačne rovná gilotíne. Našťastie, revolučné francúzske časy sú už dávno fuč.

Laickú Maroko expedíciu sme spískali štyria- Adriana, Marcel, Florián a ja. Štatisticky dve Slovenky a dvaja Nemci. Plánovaním výletu sme sa veľmi neobťažovali. Jediné, čomu sme urobili, boli rezervácie hotelov v jednotlivých mestách a rezervácia auta na letisku vo Feze. Bodka. Nemali sme podrobný plán, harmonogram ani mapy miest a dokonca ani žiaden spoľahlivý bedeker. Prečítali sme si len niečo o miestnych zvykoch. Teda aspoň ja, taký Marcel si povedal, že to predsa zažije priamo na vlastnej koži. Naši marockí priatelia nám radili, aby sme šli s niekým, kto to tam už troška pozná. Žiaľ, nikto s nami nemohol ísť Veď viete, samé povinnosti. Vybrali sme sa teda len my štyria spolu štyrmi vytlačenými stranami o pamiatkach, ktoré som našla kdesi na internete.

Od návštevy Maroka prešiel už nejaký ten čas a pri spätnom hodnotení som len a len rada, že sme si nič konkrétne nenaplánovali. Veni vidi vici. Prišli sme, videli sme a nedobyli sme, ale slušne odišli. A súbežne popritom nám osud prihrával do cesty ľudí, impresie, zážitky a teraz už aj to, čomu sa hovorí spomienky.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s